Get Adobe Flash player
Start / Aktualności » PODWÓJNY SUKCES KINGII !!!

Aktualności
2013-05-26 / PODWÓJNY SUKCES KINGII !!!
W dniu 25.05.2013 w Wąsoszach k. Konina odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Aquatlonie

na dystansie 400 m pływania i 2000 m biegu.
W zawodach tych brali udział zawodnicy z województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego. opolskiego i zachodniopomorskiego.
Były to najważniejsze zawody dla tej kategorii wiekowej podczas których zawodnicy zdobywali punkty do współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży.
Miasto Kalisz reprezentowały zawodniczki UKS 9 OSRiR Kalisz zajmując czołowe miejsca w pierwszej dziesiątce.
Doskonale wśród nich wypadła Kinga Grabowska zajmując dwa trzecie miejsce w kat. Generalnej i w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.
Jest to tym większy sukces, ponieważ dwie pierwsze zawodniczki są z rocznika 1998, natomiast Kinga jest z rocznika 1999 i w przyszłym roku powalczy o jeszcze wyższe miejsce. Kinga do drugiej na mecie straciła tylko 8 sekund.
Oprócz Kingi UKS 9 reprezentowały jeszcze Klaudia Kasprzak -8 miejsce i Marlena Goral-9 miejsce. Wszystkie zawodniczki wyszły z wody w czołówce a doskonała dyspozycja biegowa pozwoliła utrzymać im wywalczone miejsca.
W kategorii dzieci starszych UKS 9 reprezentował Patryk Leśniewski , który po raz pierwszy startował w aquatlonie zajmując 11 miejsce, ale czas z biegu miał najlepszy spośród wszystkich startujących zawodników. Podczas zawodów opiekunem i trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie biegowe był p. Waldemar Olszyna

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu, triathlonie oraz organizacja zawodów pływackich
i triathlonowych jest dofinansowana ze środków budżetowych miasta Kalisza oraz Ministerstwa Sportu
i Turystyki
Polityka cookies