Get Adobe Flash player
Start / Aktualności » PUCHAR EUROPY JUNIORÓW ETU BRNO 25.05.2013

Aktualności
2013-05-26 / PUCHAR EUROPY JUNIORÓW ETU BRNO 25.05.2013
Blisko siedemdziesięcioro zawodniczek i zawodników z 11 krajów, wzięło udział w

w triathlonowym Pucharze Europy Juniorów, który odbyły się w czeskim Brnie.
(Węgry, Czechy,Słowacja, Holandia, Austria, Izrael, Włochy, Litwa, Serbia,Rosja, Polska)

W barwach reprezentacji Polski wystąpiło dwoje kaliszan: Justyna Krawczyk i Konrad Zdun-ubiegłoroczni mistrzowie Polski w konkurencjach indywidualnych i drużynowych, reprezentujący na co dzień UKS Dziewiątka OSRiR Kalisz.

Jako pierwsze wystartowały juniorki. Zawodniczki miały do pokonania 750 metrów pływania, 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu.
Rywalizacja kobiet przebiegała w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych-pomiar sędziowski wody wskazywał 16.7 stopnia Celsjusza, a dalsze zmagania odbywały się na pagórkowatej trasie przy padającym deszczu (15 stopni).
Ton rywalizacji nadawały Węgierki wraz z Czeszkami i Słowaczkami. Bardzo aktywnie jechała Justyna Krawczyk, która po problemach z pianką konsekwentnie odrabiała stratę i "połykała" kolejne zawodniczki, kończąc zawody na 16. pozycji wśród najlepszych juniorek Europy.

Wyścig mężczyzn pewnie rozpoczął Konrad Zdun, który zmagania w wodzie ukończył z niewielką stratą do najlepszych pływaków.Trasę kolarską pojechał bardzo aktywnie i zlikwidował groźną ucieczkę reprezentantów Węgier, co dało mu możliwość rozpocząć bieg w czołówce, ostatecznie kończąc zawody na dobrym 13. miejscu.

Warto wspomnieć, że udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Miasta Kalisza.

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży w pływaniu, triathlonie oraz organizacja zawodów pływackich
i triathlonowych jest dofinansowana ze środków budżetowych miasta Kalisza oraz Ministerstwa Sportu
i Turystyki
Polityka cookies